top of page

תכנון ועיצוב הוא כמו לתפור חליפה למי שגר בבית

 

אחרי שבמשך שנים גרתי ביעדים אקזוטיים במסגרת עבודתי בביטחון באל על, בגיל 27 הבנתי שהבית הפיזי והמקצועי שלי נמצא בישראל, אז חזרתי הביתה - היישר ללימודי הנדסאות ועיצוב פנים בשנקר.

כבר בשנה השנייה ללימודים התחלתי לעבוד במשרד ותיק בתל אביב ועסקתי בעיקר בתכנון ובעיצוב מגורי יוקרה. הניסיון שצברתי בעבודה בשטח, לצד שנות הלימוד האינטנסיביות, הכינו אותי היטב לעבודה מול לקוחות כעצמאית.

זמן קצר אחרי סיום לימודי, ומעט אחרי לידת בתי הבכורה, החלטתי לחזור צפונה, אל קיבוץ הולדתי, עין השופט. פה פתחתי עסק שמספק שירותי אדריכלות ועיצוב ללקוחות מסחריים ופרטיים.


מיציתי את הקצב המהיר במרכז וחיפשתי מקום שקט וכפרי. הקיבוץ שבו גדלתי היה הבחירה הטבעית. אני אוהבת את העבודה בקיבוצים, שבעיני אחרים נחשבת לפעמים לפחות סקסית ומכניסה. פרויקטים עירוניים ומגדלים נראים בדרך כלל אותו דבר, בעוד בקיבוצים יש שילוב בין כפריות, חדשנות ושימור, שמשאיר מקום להרבה יצירתיות.


בעוד שתחום התכנון והבנייה בישראל מזמן לא מעט אתגרים עקב המחירים הגבוהים, הבירוקרטיה הסבוכה והקשיים מול הספקים – שיכולים להכניס בונים ומשפצים למתח רב, אני מזהה באותם קשיים את האתגר שבמקצוע. המטרה שלי היא להבין את כל המורכבויות שעומדות בפני לקוחותי - ולפתור אותן עבורם. עידן השפע וריבוי האפשרויות מוסיף התלבטויות, בלבול וקשיים רבים לתהליך המורכב, דבר המדגיש את הצורך בליווי מקצועי. האתגרים האלו, כמו גם החיפוש המתמיד אחר פתרונות ועזרה ללקוחות, הוא דלק שמניע אותי להגיע למשרד מדי בוקר, לפגוש אנשים חדשים, לתכנן את הבית שעליו חלמו, בהתחשב בכל המגבלות, ולראות איך בסוף התהליך הם נכנסים לבית שנתפר בדיוק למידותיהם לפי סטנדרטים של נוחות, נראות, איכות והסינתזה ביניהם.

 

העיצוב המושלם


בשבע השנים שחלפו מאז שפתחה את העסק נולדו לי עוד שני בנים. למרות האינטנסיביות שמאפיינת את חיי האישיים, אני לא עוצרת. אף פעם לא הפסקתי לעבוד, גם לא בחופשות לידה. זו חלק מהמחויבות שלי ללקוחות שנמצאים באמצע תהליכי בנייה. בנוסף להתרחבות המשפחתית גם המשרד גדל, והיום עובדות בו הנדסאיות האדריכלות ועיצוב הפנים שלוה בן מאיר ומוניה גאנם חלבי. השותף שלי בעסק הוא בעלה, גיא הדס, האחראי על ניהול הצד האדמיניסטרטיבי ועל השיווק.


כיום העסק שלי מטפל במגוון תחומים: מתכנון הנדסאי ואדריכלי, דרך פרויקטים קבלניים ועד ליווי כולל משלב התכנון והעיצוב ועד לתום הביצוע. חלק גדול מהעבודה מבוסס על פרויקטים מסחריים.


אני אוהבת את התחום המסחרי כי הוא מהיר יותר מתכנון ובנייה של בית פרטי. אין אצלי הבדל בין פרויקטים לעסקים קטנים לבין פרויקטים לחברות גדולות. לכולם אני מקדישה את מרב תשומת הלב, בין אם מדובר בקוסמטיקאית שרוצה לעצב את העסק שלה מחדש או בפרויקט לחברת תאורה ענקית, שכולל תכנון מחדש של מתחם שהפך ממפעל ייצור למשרדים. התכנון המסחרי מזמן התמודדות מקצועית מגוונות הנוגעת גם במיתוג מחדש של העסק, שיווק וסיפוק פתרונות תכנוניים, עיצובים ופונקציונליים המשיקים לאותם תחומים. אני אוהבת את השילוב בין העיצוב לבין מכלול הצרכים של העסק. כשלוקחים בחשבון את כל הפרטים, הצרכים והרצונות – העיצוב הסופי הוא מושלם, כי הוא ממלא את כל הפונקציות של העסק בצורה משולמת.

 

מהקו הראשון על הנייר עד למצעים בארון


אני תמיד אומרת שהליווי שלי הוא מהרגע שבו אני משרטטת את הקו הראשון על הנייר, עד לרגע שמכניסים את הסכו"ם למגירות ואת המצעים לארון.

אני מלווה לקוחות בפרויקטים קבלניים ובתהליכי שינוי ושיפוץ של דירות בבניינים, כמו גם בשיפוץ בתים פרטיים ותוספות בנייה. הפרויקט לא משנה, בין אם מדובר בהחלפת מטבח עבור משפחה מעוטת יכולת, ובין אם אני מעניקה ייעוץ משפטי ללקוחות מהרצליה פיתוח שהסתבכו עם היתרי בנייה - המהות היא השירות והליווי שאני נותנת. אני אוהבת את העבודה שלי ואת האנשים שאיתם אני עובדת, ומבחינתי כל פרויקט הוא אתגר חדש והזדמנות ללמוד. זה מה שכיף במקצוע הזה.

אחד הדברים שאני הכי אוהבת בעבודה זה את היכולת לקחת לקוח ופרוגרמה, להקשיב ולהבין מה הצרכים והרצונות ואז לצקת את זה לקירות ולתכנון. זה לא משנה אם זה קורה בקיבוץ, בקיסריה, בתל אביב או במיאמי - בסוף יש לקוח, אתגר ותקציב וצריך לעבוד עם כל אלו בצורה הכי נכונה וטובה שאפשר.


אין אצלי תוכניות שחוזרות על עצמן. בכל פרויקט אניא מעצבת תוכנית ייעודית מדויקת עבור הלקוחות שלי מההתחלה, לא לפני שהצלחתי להבין ולפענח את רצונותיהם, את הצרכים ואפילו את מה שהם מרגישים - "הפסיכולוגיה של הלקוחות.

 


6 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page